Víte, jak přizpůsobit péči o vašeho psa podzimnímu počasí? Poradíme Vám.
Ráno už bývá chladno. Krátkosrstým pejskům klidně oblékněte svetřík nebo nějakou mikinu. Psům, kteří mají sklony k alergiím je třeba vždy po procházce omýt tlapičky octovou vodou. Desinfikuje a působí také preventivně proti vzniku kvasinkových infekcí v meziprstí.
Pozor na sametky. Sametky Podzimní jsou parazité (patří mezi roztoče), kteří jsou aktivní i na podzim a psy mohou dost potrápit. Po kousnutí způsobí u psa silnou alergickou reakci provázenou zarudnutím a svědivostí. Takže pejsek se drbe tak moc, až si může kůži poranit. Tím může vzniknout i rozvoj poranění o zánět kůže, když si zanese do rány nečistoty z tlapek právě při drbání.
Když během procházky pejsek promokne nebo mu od mokré trávy navlhne kožich, doma je třeba ho pořádně vytřít ručníkem, případně vykoupat a vysušit fénem. Pokud byste sušení srsti podcenili, může se spolu s nečistotami v ní zapařit. Z toho mohou vzniknout další nepříjemnosti, jako například vyrážka či bakteriální infekce.
Doporučujeme do jídelníčku také zařadit ostropestřec, echinaceu a třeba rakytníkový sirup (pozor na cukr) na posílení imunity organismu. My sami jsme si oblíbili přírodní produkty značky Dokonalá láska.